Al. Jana Pawła II 25
37-450 Stalowa Wola
I piętro, pok. nr 1
Al. Jana Pawła II 25
37-450 Stalowa Wola
I piętro, pok. nr 1

O mnie - mgr Monika Chmielowiec

photo

Specjalista psycholog kliniczny (specjalizacja kliniczna z zakresu zaburzeń psychicznych – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie – 2014r), psychoterapeuta z 15-letnim doświadczeniem zawodowym.

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu M. Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz 4-letnich studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii organizowanych przy Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W trakcie zdobywania certyfikatu psychoterapeuty w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym.

Specjalizuje się w psychoterapii w ujęciu psychodynamicznym i w tej konwencji koncentruje się na pracy głównie z pacjentami z zaburzeniami nerwicowymi, depresyjnymi oraz zaburzeniami osobowości.

Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej, regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Stale dokształca się i poszerza swoją wiedzę zarówno z zakresu pogłębionej diagnostyki psychologicznej, jak również z zakresu psychoterapii.

Od początku kariery zawodowej związana z pracą kliniczną – od ukończenia studiów pracowała najpierw w oddziale psychiatrii Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, a następnie w oddziale psychiatrii i Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli zajmując się diagnostyką i pracą terapeutyczną osób z zaburzeniami psychicznymi.
Dodatkowo zajmuje się innymi psychologicznymi przedsięwzięciami – orzecznictwem sądowym – jest biegłym sądowym z zakresu psychologii i z zakresu uzależnień, pracą dydaktyczną oraz treningową.

Prowadziła wiele warsztatów i treningów dla różnych grup zawodowych – szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, psychologii konfliktów. Ma uprawnienia do badania osób starających się o pozwolenie na broń.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Chorobą Alzhaimera.